اول مارکت در حال بارگزاری است ...

تیم ملی بسکتبال با اسپانسری اول مارکت به جام جهانی صعود کرد

    خبر تیم ملی بسکتبال با اسپانسری اول مارکت به جام جهانی صعود کرد در در اول مارکت | فروشگاه تخصصی اپلیکیشن های اندرویدی

    تیم ملی بسکتبال ایران با شکست فیلیپین در خانه حریف صعود خود به جام جهانی 2019 را قطعی کرد. تیم ملی بسکتبال ایران بعد از شکست سنگینی که برابر استرالیا تجربه کرد، در خانه فیلیپین در یک بازی سخت به میدان رفت؛ دیداری که برای هر 2 تیم حکم مرگ و زندگی را داشت. شاگردان مهران شاهین طبع در غیاب ستاره های بزرگ بسکتبال ایران مثل حامد حدادی، صمد نیکخواه بهرامی، ارسلان کاظمی و سجاد مشایخی در خانه فیلیپین و مقابل هزاران تماشاگر به میدان رفتند. شاید کمتر کسی تصور می کرد با این ترکیب نسبتا جوان و کم تجربه بتوانیم از پس فیلیپین در جو وحشتناک سالن مانیل بربیایم. بازی خیلی خوب برای ایران آغاز نشد. فیلیپینی ها با وجود غیبت حدادی سعی می کردند خیلی زیر سبد نیایند و با شوت های 3 امتیازی بازیکنان ایران را کلافه کرده بودند. البته ایران هم پا پس نمی کشید و اجازه نمی داد اختلاف بین 2 تیم زیاد شود.

    آسمان خراش های ایران در کوارتر سوم هم به همان روند ادامه دادند. حتی فاصله بیشتر هم شد و به 8 امتیاز رسید. در شرایطی که شاید خیلی ها ایران را بازنده این بازی می دانستند و تماشاگران فیلیپینی سالن را روی سرشان گذاشته بودند، 3 امتیازی های محمد جمشیدی و بهنام یخچالی و بلاک های فوق العاده روزبه ارغوان باعث بالا رفتن روحیه شاگردان شاهین طبع شد. کوارتر چهارم را اما می توان کوارتر ایران بنامیم. انگار کادرفنی برای پایان بازی برنامه خوبی داشت؛ برخلاف اتفاقی که در فینال بازی های آسیایی برعکس رخ داد و چین برنده شد. این بار یک بازگشت فوق العاده را از آسمان خراش های ایران در خانه حریف شاهد بودیم. انگیزه و سرعت فوق العاده بازیکنان با وجود خستگی و تعویض های هوشمندانه مهران شاهین طبع باعث شد ایران 28 بر 16 در کوارتر پایانی مقابل حریف خود به برتری برسد. در نهایت هم نتیجه 78 بر 70 به سود ایران رقم خورد تا یک برد بزرگ در مانیل رقم بخورد. 

    ایران با این پیروزی صعود خود به جام جهانی 2019 چین را قطعی کرد. حالا 2 بازی خانگی مقابل استرالیا و ژاپن در تهران در پنجره ششم باقی مانده که حتی رقم خوردن اتفاقات عجیب و غریب در آن هم نمی تواند ایران را در رسیدن به جام جهانی ناکام بگذارد. هم اکنون تیم ملی بسکتبال ایران با 7 برد و 3 باخت در رده دوم جدول گروه B انتخابی جام جهانی 2019 در قاره آسیا قرار دارد. ژاپن هم با برد امروز ششمین پیروزی خود را ثبت کرد و بالاتر از فیلپین با 5 برد قرار گرفت. 3 تیم از این گروه به صورت مستقیم راهی جام جهانی می شوند که ایران با توجه به در پیش داشتن 2 بازی خانگی صعود خود را قطعی کرده است. 

    حتی در صورتی که ایران در 2 بازی آینده خود شکست بخورد و فیلیپین هم 2 بازی بعدی را برنده از زمین بیرون بیاید، بازهم به خاطر محاسبه بازی های رودررو و با توجه به 2 شکست فیلیپین برابر ایران در بازی های رفت و برگشت، این بسکتبال ایران است که راهی جام جهانی 2019 خواهد شد.